GP v rapid šachu v Dobrovici

V sobotu 2. března se v Dobrovici republikový seriál GP v rapid šachu překlenul do druhé poloviny. Otevřený turnaj na 9 kol s hracím tempem 15 min. + 3 vteřiny za každý tah byl velmi silně obsazený. Turnaj byl bohatý co do výčtu šachových titulů, ve výsledkové listině naleznete takřka všechny ( 1x GM, 3 x IM, 4x FM, 1 x CM, 1 x WIM, 1x WFM, 1x WCM). Jako příjemný bonus a možná i motivace pro hráče bylo zajištění přenosu hned ze 14 online šachovnic.  V celém sále místní sokolovny byste napočítali 116 hráčů a 10 hráček, kteří sehráli celkem 557 partií.

Konečnému pořadí kralovali favorité, boj o první místo byl ke konci turnaje velmi napínavý. Pod medailovými pozicemi se však dařilo i dalším hráčům.

10 17 Čejková Miroslava 2050 ŠK Mahrla Praha z.s. 44,5

Fotografie vítězů: 1. GM Plát Vojtěch (uprostřed), 2. IM Zwardoń Vojtěch (vpravo), 3. FM Burdalev Kirill (vlevo)

Po tomto turnaji zůstala v seriálu GP ČR v rapid šachu na špici dvojice hráčů, kteří se představili právě i v Dobrovici. Vedoucí pozici si upevnil Vojtěch Zwardoń a na druhém místě je Daniel Kožúšek.