Czech Open pohledem Lady Zelbové, Jakuba Stinky, Alexandra Skalského, Jakuba Voříška a Adama Franka

Lada Zelbová

V termínu 20.-27.7. jsem se zúčastnila svého prvního Czech Openu. Hrála jsem skupinu C – „Gasco Open“. Nasazena jsem byla ve spodní části tabulky – č. 235 (ELO 1324). V této skupině/kategorii hrálo celkem 265 hráčů a hráček z celého světa.

Na turnaji byla skvělá atmosféra, potkala jsem se tu se spoustou kamarádek a trenérů, které znám z předchozích turnajů a z projektu šachového Scoutingu, kterého se účastním.

Hrálo se mi dobře, několik partií jsem hrála i přes čtyři hodiny. Uhrála jsem celkem 5 bodů, skončila na 80. místě a k ELO FIDE si připsala 167,2 bodů. Připojuji partii z prvního kola s panem Petrem Kvapilem (ELO 1692). Hrála jsem černými figurami a po velkém boji jsem zvítězila, což mně povzbudilo do dalších kol.

Partie Petr Kvapil – Lada Zelbová: odkaz

Výsledková listina: odkaz

Jakub Stinka

Jakub Stinka si velice přál zahrát velmistrovský turnaj a letos se mu to poprvé splnilo také díky podpoře ŠSČR na ,,Open Pardubice“.

V první části turnaje se mu vedlo velice dobře a slušně si zahrál s podstatně silnějšími soupeři.

Po třetím kole byl tuším na 25 místě a moc si to užíval !

Bohužel šachová štěstěna ho neprovázela po celý turnaj a jeho konečné pořadí končí na 233 bez bodových ztrát a Kuba je se svým výkonem velmi spokojen.

Velice moc děkujeme za podporu ze strany ŠSČR

Petrášková

Alexandr Skalský

Na hlavní A-turnaj do Pardubic jsem jel se dvěma cíli. Prvním bylo odehrát kvalitní turnaj s předvedenou hrou za kterou se nebudu muset stydět a druhým bylo se co nejvíce vyhýbat časovým tísním, které mě dlouhodobě sužují.  A přestože to mohlo být ještě mnohem lepší jak po čistě šachové, tak po časovkové stránce, tak si myslím, že jsem odehrál vcelku solidně.

Turnaje se zúčastnilo 323 hráčů ze všech možných koutů světa s průměrným ratingem přes 2250, což vyznačuje vysokou kvalitu, kterou tento turnaj již dlouhodobě disponuje.

Já jsem byl nasazený s elem 2049 až na chvostu startovní listiny, nicméně jsem to bral spíše jako plus. Celý turnaj jsem díky tomu dostával nasazené hráče a všech mých 9 soupeřů mělo rating přes 2200. S těmito hráči se mi podařilo uhrát 4 body z 9 partií s konečným výkonem 2247 a přípisem 79,2 elo bodů, s čímž jsem poměrně spokojený. Určitě jsem z toho mohl vytěžit ještě více, obzvlášť remízy v 2. a 5.kole byly velmi blízko výhře, na druhou stranu však moji soupeři občas dělali také zbyteční chyby, takže výsledek je asi spravedlivý.

Co se týká mimošachových aktivit tak o ty nebyla nouze. Jako jednu z věcí vypíchnu velmi dobře zorganizovaný fotbalový turnaj v malé kopané, který dokonale posloužil jako doplňující fyzická aktivita a také vyčištění hlavy.

Celkově tedy tento turnaj hodnotím značně pozitivně. Nasbíral jsem zde spoustu zkušeností, které se mi snad podaří co nejlépe zúročit v budoucnu, k tomu si užil týden s kamarády a poznal hodně nových lidí. Určitě se rád podívám do Pardubic zase a těším se na další ročník.

Jakub Voříšek

V Pardubicích jsem byl tento rok poprvé. Vždycky jsem to totiž považoval za moc masivní turnaj. Ale to jsem si tenhle rok vyvrátil. Nejenom, že ,,hrací hala,, je veleobří, ale i ta komunita všech, které znám, mě příjemně překvapila a byl jsem velmi rád, že jsem tam jel. I přes to, že jsem uhrál pouze 3/9 a připsal 18 ELO bodů, jsem si opravdu dobře zahrál a někteří silnější hráči, se kterými jsem hrál, mi i po partii poradili, kde jsem to zkazil popř., jak to zahrát lépe. Na ubytování si nemohu stežovat, jelikož jsem nebydlel na kolejích, ale u Tomáše Ludvíka. Doufám, že mě k sobě pozvou i na příště a velmi se těším na další rok.

Kuba Voříšek

Adam Frank

Ve dnech 19.7.-27.7. jsem se zúčastnil velmistrovského turnaje Czech Open v Pardubicích. Byl to můj nejsilnější turnaj v životě. Do Pardubic jsem přijel, abych poměřil své síly se silnějšími a zkušenějšími hráči a také jsem turnaj bral jako poslední přípravu na nadcházející Mistrovství Evropy v Bratislavě. Na turnaj jsem přijel společně s dalšími členy BŠŠ, včetně trenéra IM Standy Jasného. Standa nám pomáhal s přípravami na jednotlivé partie.

Na turnaji jsem skončil s 3,5 body na 258. místě a dokázal jsem si, že je stále co zlepšovat hlavně na propočtu variant.

Na konci jsem bohužel přehlédl vyhrávající kombinaci a tak partie skončila remízou.

Turnaj se mi líbil a těším se na další ročník!

Adam Frank

Kristýna Laurincová

V červenci jsem se zúčastnila ME juniorských družstev v Pardubicích a zůstala jsem zde i na hlavní turnaj „A“ Czech Openu. Turnaj byl velice silně obsazený a já jsem byla nasazená někde ke konci. Všichni soupeři byli silní a mi se vůbec nedařilo a dopadla jsem naprosto příšerně, upřimně se mi o tom ani moc psát teda nechce. Jednoduše chci dělat všechno pro to, abych takto už turnaj nesehrála.
Ve volném čase jsem se zúčastnila fotbalového turnaje s názvem „Ach Áno!“ a výsledek taky nic moc, navíc jsem si něco udělala s kolenem, když na mě spadl jeden Němec. I to se stává. Od té doby jsem už ovšem fotbal nehrála. Zkusila jsem si tedy najít jinou aktivitu, a to deskové hry. Po celý průběh Czech Openu zde byl Pan David Kotin, který se těmto aktivitám věnuje dlouhá léta a naučil mne Mankalu, za což jsem vděčná, jelikož mne to opravdu bavilo, ale mockrát jsem se tam už neukázala, protože to můj mozek nezvládal. 😀
Po celý turnaj mě připravoval IM Stanislav Jasný, za což mu děkuji. Rovněž chci poděkovat celému SŠČR, který mi poskytl finanční podporu na tomto úžasném turnaji, kde jsem měla možnost získat nové zkušenosti a poučit se z chyb.
Nakonec přikládám jednu partii, kde jsem mohla konečně zvítězit, ale opět jsem to pokazila. Podívejte se sami.

Richard Stalmach

Ve dnech 19. – 27. 7. jsem se zúčastnil velmistrovského A turnaje v Pardubicích. Tohohle turnaje jsem se zúčastnil, abych si zahrál se silnějšími soupeři a také, protože to byla poslední příprava na Mistrovství Evropy v Bratislavě. Na turnaj jsem přijel společně s dalšími “BŠŠáky“ a s trenérem IM Stanislavem Jasným, který nám všem pomáhal s přípravami.

Na turnaji jsem vybojoval 3,5 bodů s čím, nejsem moc spokojený, ale určitě jsem nasbíral cenné zkušenosti, které dále zužitkuju.

Turnaj z mojí strany se sice nepovedl, ale líbil se mi a doufám, že se zúčastním i příštího ročníku.

Partie z prvního kola (Buchcar-Stalmach)