Jiří Bouška mistrem světa!

Přidána fotogalerie – V Minsku proběhlo mistrovství světa dětí v rapidu a bleskovém šachu.

Obrovského úspěchu dosáhl český reprezentant Jiří Bouška, který vyhrál MS v rapid šachu v kategorii do 8 let. Posíláme velkou gratulaci!

Výsledky najdete na chess-results, stránky oddílu 2222 ŠK Polabiny, za který J. Bouška hraje: https://polabinychess.eu/

Online přenos partií je na chess24.

(Foto: J. Bouška během MČR do 8 let v roce 2019, které vyhrál se ziskem 9 bodů z 9 partií.)

Po jasné výhře v nejmladší kategorii MČR byl J. Bouška také nejmladším účastníkem mládežnického reprezentačního soustředění a jeho účast v Minsku Šachový svaz finančně podporuje.

Maminka Erika Boušková nám z Minsku poslala krátký komentář a pár fotografií:

Turnaj v rapid šachu (16.-17.8.) na MS v Minsku začal Jirka třemi výhrami a postupně se propracoval na první šachovnici. Ve 4. kole hrál černými a držel rovnou pozici až do 38. tahu, poté však nenašel vhodné pokračování a soupeř toho využil. Dnes 17.8. se hrálo 5.-9. kolo. O medailistech rozhodovalo poslední kolo, do něhož nastupovali čtyři hráči se 7 body. Jirka na druhé šachovnici černými svého soupeře pěkně přehrál. Druzí dva sedmibodoví hráči remizovali. Jirka tak vyhrál s půlbodovým náskokem, kdy získal 8/9.

(V pozadí hlavní vchod do parku Maxima Gorkého)

(Hrací sál MS v Minsku)

Turnaj v bleskovém šachu se Jiřímu Bouškovi tolik nevydařil, skončil na 28. místě, ale náladu mu určitě spravilo závěrečné vyhlášení:

(Mistr světa společně s rozhodčí Jiřinou Prokopovou)

(Foto: Erika Boušková, děkujeme!)