Letní turnaje finišují…
Adéla Třasáková
Začátkem srpna jsem se vypravila na turnaj do Starého Města. Vybrala jsem si ho i proto, že jsem tu nikdy dřív nebyla. Začátek turnaje propršel, když se ale počasí umoudřilo, byla jsem se podívat po okolí, například na kostel Sv. Ducha a nakoukla jsem do muzea bonsají. Turnaj se hrál ve velkém a klimatizovaném sále sokolovny. Teď už ale k samotným partiím.
V prvním kole na mě vyšel bílými Kryštof Mikuláš Trávníček (2154). Po zajímavém zahájení byla pozice zhruba vyrovnaná. Snažila jsem se zaútočit, ale přehlédla jsem jeden obranný tah a pak i soupeřovu taktiku. S pěšcem míň byla pozice pořád hratelná, ale jedním špatným tahem jsem to zazdila.
Ve druhém kole jsem hrála černými s Františkem Křížkem (1947). Hrála se Poloslovanská obrana a získala jsem malou výhodu díky dvojici střelců. Tu jsem ale trochu zbytečně ztratila a pozice přešla do vyrovnané koncovky, která skončila remízou.
Ve třetím kole jsem byla přebarvena, takže jsem měla opět černé, tentokrát s Jaroslavem Vrtalem (1987). Tuto partii se mi po zajímavém průběhu podařilo útokem vyhrát a vybrala jsem si ji k rozboru.
V dalším kole mě čekal izraelský šachista Shir Shatil (2182) a měla jsem konečně bílé. V komplikované střední hře jsem stála trochu hůř, když se mi ale podařilo nastoupit pěšci, partie se začala pomalu otáčet. Soupeř pak něco přehlédl a ztratil pěšce, bohužel jsem ho v koncovce nedokázala prosadit, a tak to skončilo remízou.
V pátém kole jsem černými narazila na rakouskou WFM Barbaru Teuschler (2077). Hrály jsme dlouhou teoretickou variantu Caro-Kannu, po dalším průběhu vznikla pozice, která by se za obě z nás dala jen těžko vyhrát, a tak jsme se shodly na remíze.
Následující kolo jsem měla bílé se slovenským mladíkem Danielem Kulichem (1899). Po zahájení jsem to nezahrála nejlíp, takže jsem se dostala do horší pozice. Měla jsem co dělat, abych zachránila zatoulaného jezdce na a7, což se mi podařilo za cenu pěšce. Hratelnou koncovku jsem ale bohužel úplně pokazila.
V sedmém kole si los trochu zažertoval a čekalo mě rodinné derby, Ondřej Třasák (1946). Partie skončila nerozhodným výsledkem.
V předposledním kole jsem hrála s Martinem Vaculíkem (1983) a zvolil Stonewall. Kamennou zeď není úplně jednoduché prorazit a ani mně se to v této partii nepodařilo, a tak partie skončila remízou.
Do posledního kola mi los přisoudil dobře hrajícího Matěje Babulu (1893). Černými se mi postupně podařilo vyměnit všechny lehké figury a ve vzniklé vyrovnané koncovce mi soupeř nabídl remízu, kterou jsem přijala.
Na turnaji se mi líbilo a se svým výkonem jsem celkem spokojená. Uhrála jsem 4 body, připsala 36 ELO bodů a zahrála si s dobrými soupeři. Děkuji organizátorům za pěkný turnaj, trenérovi za přípravy a Svazu za podporu.
Adéla Třasáková
Olga Dvořáková
Ve dnech 19. až 27.8. jsem se zúčastnila turnaje v Jeseníku. Konaly se zde celkem 4 turnaje, a to rapid, blitz, open „A“ a open „B“. Já jsem se zúčastnila 7 kol openu „A“ a blitz turnaje. V Jeseníku jsem hrála již před dvěma lety, takže jsem věděla, že bude turnaj dobře organizačně zvládnutý a bude zde panovat příjemná atmosféra lázeňského města.
Tento turnaj jsem se rozhodla hrát s trochu jiným cílem než obvykle. Místo abych se soustředila na výsledek a co nejlepší umístění jsem se snažila zahrát si pěkné partie a užít si je, nehledě na to, jak dopadnou. V openu „A“ se mi ze 7 kol, které jsem hrála podařilo uhrát přesně 50% (3,5 bodů), což možná není úplně nejlepší výsledek, přesto jsem si turnaj užila a zahrála jsem si pár kvalitních partií.
Během turnaje jsem měla lepší i horší chvilky, takže jsem se po výsledkové listině pohybovala jako na horské dráze. Bohužel se mi nepodařilo se stabilizovat tak, abych hrála se soupeři s podobným ratingem a vyšli na mě hráči buď okolo 1700 až 1800, nebo naopak 2100 až 2200. Z osobních důvodů jsem se nakonec nemohla zúčastnit posledních dvou kol turnaje, což mě celkem mrzelo, protože jsem se po nepříliš povedeném prostředku turnaje těšila na příležitost zkusit si vylepšit závěr.
Nejvíce se mi povedla partie 3. kola, kdy jsem vyhrála proti čtvrtému nasazenému Ondřeji Matrasovi s elem 2192, kterou jsem se pro vás rozhodla okomentovat.
Na závěr bych chtěla poděkovat za poskytnutou podporu Šachovému svazu.
Olga Dvořáková
Petr Gnojek
Ve dnech 12.-19. 8. 2023 se konal 24. ročník Olomouckého šachového léta, jehož součástí byly 2 uzavřené GM a IM turnaje, MČR seniorů a open turnaj. Já jsem měl možnost si vůbec poprvé zahrát velmistrovský turnaj, což mi udělalo velkou radost a nabídku jsem přijal. Turnaj se hrál v luxusním hotelu Flóra.
Před turnajem jsem měl velká očekávání, za cíl jsem si dal uhrát poslední normu mezinárodního mistra, na kterou jsem potřeboval získat 5,5 bodů, zároveň jsem plánoval se tímto turnajem opět posunout šachově výš.
Plány mi zkomplikovalo 1. kolo, ve kterém jsem hrál bílýma s FM Jackem Szwedem (2358). Z velké motivace jsem nekorektně obětoval figuru, soupeřovi ovšem dělala dynamická pozice problémy a dal mi jednu příležitost partii rozhodnout, tu jsem ovšem nevyužil a partii jsem prohrál.
Následovalo dvojkolo, kde jsem se nejprve utkal černýma s FM Sebastianem Poltorakem (2356). Partie se nevyvíjela špatným směrem, ovšem opět jsem zvolil špatné pokračování v lepší pozici a dostal jsem se do problémů, pozice se každým tahem zhoršovala, ale soupeř nedokázal správně realizovat vyhranou pozici a po dlouhé šestihodinové bitvě se mi povedlo ubránit koncovku věž proti věži a jezdci a partii jsem remízoval.
3. kolo jsem hrál bílýma s FM Christophem Natsidisem (2342). Po náročné ranní partii jsem se snažil hrát jednoduše, vše se vyvíjelo do remízy, než soupeř udělal obrovskou chybu, po které jsem mohl zvítězit, kombinaci jsem ovšem neviděl až do konce, soupeře jsem nepotrestal a partie skončila remízou.
První tři kola jsem nebyl se svojí hrou vůbec spokojený, proto jsem se snažil na průběh nemyslet a začít turnaj „od znova“.
4. kolo jsem hrál bílýma s FM Danielem Šormem (2295). Postupně jsem se snažil budovat větší a větší převahu, soupeř měl příležitost těžkou koncovku ubránit, zahrál ovšem chybu, kterou jsem potrestal a partii jsem vyhrál.
5. kolo jsem hrál černýma s GM Janem Krejčím (2521). V těžké pozici jsem byl spíše já ten, který tahal za kratší konec provazu, soupeřovi ovšem pozice dělala rovněž problémy. Po mém zisku kvality se dostal pod tlak. Nechtěl se smířit s rovnou koncovkou a v panice udělal prohrávající chybu, následnou pozici už jsem dokázal snadno realizovat a partii jsem vyhrál.
6. kolo jsem hrál bílýma s GM Gyulou Papem (2429). Po předchozích 2 výhrách jsem měl opět v hlavě uhráni IM normy, v partii jsem proto nechtěl riskovat a zbytečně prohrát. Hrál jsem ovšem až příliš opatrně, po jednoduchém průběhu skončila partie remízou.
4.-6. kolo se mi povedlo o hodně víc než začátek turnaje, ovšem věděl jsem, že potřebuju v posledních třech kolech uhrát minimálně 2 body, což bylo i vzhledem k soupeřům, kteří mě čekali, hodně složité.
7. kolo jsem hrál černýma s GM Vojtěchem Plátem (2486). Partii jsem nerozehrál vůbec špatně, ve střední hře jsem se ovšem nepřesnými tahy dostával do problémů, které vyvrcholily rozhodující chybou, v koncovce jsem už nedostal šanci na zvrat a partii jsem prohrál.
8. kolo jsem hrál bílýma s FM Jakubem Stinkou (2298). Partie byla od samého začátku velmi dynamická, nejprve měl soupeř možnost získat velkou převahu, ale těžké pokračování nenašel. O několik tahů později jsem dostal na výběr z dvou možných pozic, rozhodl jsem se jít do věžové koncovky s pěšcem navíc, což byla chyba, protože po přesné obraně soupeře skončila partie remízou.
9. kolo jsem hrál černýma s FM Adamem Frankem (2344). V této partii už nebylo možné získat normu ani se vysoce umístit, tak jsme se po několika tazích shodli na remíze.
Celkově se mi podařilo uhrát 4,5 bodů a umístit se na 5. místě. S výsledkem turnaje moc spokojený nejsem, čekal jsem od sebe lepší herní projev a povedenější turnaj.
Na závěr bych chtěl poděkovat ŠSČR za finanční podporu na tento turnaj a organizátorům za skvěle odvedenou akci.
Adam Frank
V termínu 12. – 19. srpna jsem se, jako již minulý rok, zúčastnil uzavřeného velmistrovského turnaje v hanácké metropoli. Je to jeden z mála výjimečných turnajů, které nejsou daleko od Frýdku-Místku. Cesta tedy náročná nebyla, asi hodinka autem. Ubytován jsem byl tradičně na studentských kolejích, odtamtud se šlo zhruba 30 minut do hracího sálu, na což už jsem si za ta léta ježdění po turnajích zvyknul.
Ale teď už k turnaji. Rozhodl jsem se, že černými budu zkoušet Tarraschovu obranu, a to se povedlo hned v prvním kole. Soupeř v zahájení vypotřeboval skoro všechen čas, který na partii měl a kvůli toho se později dostal do úplně prohrané pozice. Já jsem však poté přehlédl jednu možnost a musel jsem přejít do věžovky s pěšcem víc, kterou jsem již nedokázal vyhrát. V dalších třech kolech na mě čekalo trio velmistrů, se kterým jsem uhrál jeden bod ze tří. Ve dvou partiích jsem to byl já, kdo tlačil na výhru, ale v kritických momentech jsem nenašel správnou cestu, soupeři ukázali svou sílu a podařilo se jim partii zremizovat. Paté kolo jsem opět úspěšně zahrál Tarrasche, tentokrát už se mi povedlo vyhrát. Šesté kolo bylo kritické. Tarrasch zase nezklamal a po zahájení vznikla kompletně vyrovnaná pozice. Já jsem však hrál až moc na sílu a poté jsem se v časovce dostal do neřešitelných problémů. Po této prohře už šlo jen o „čest“. V sedmé partii jsem kvůli nedostatku času z rovné pozice udělal prohranou. Partii se mi však zázračně podařilo dovést do teoreticky remízové koncovky, kterou soupeř tahal asi dalších 40 tahů. V osmé partii jsem opět zahrál Tarrasche, to se mi však poprvé vymstilo, když soupeř hrál jednu z nejostřejších variant a já jsem si nevzpomněl na klíčový tah, po kterém je pozice zcela vyrovnaná. Po zahájení jsem se dostal do beznadějně prohrané věžovky. Poslední kolo jsem remizoval s Petrem Gnojkem.
Nakonec z toho bylo 3,5 bodu z 9. Těžko se dá mluvit o něčem jiném než o neúspěchu. Jako pozitivní věc beru to, že jsem si trochu obehrál nové zahájení. Těch negativních věcí bych našel o něco více. 😊
Moc děkuji šachovému svazu za finanční podporu a organizátorům za skvělý turnaj.
Amálie Zádrapová
12.-19. srpna 2023 se v rakouském Latschachu konal 39thFaaker See Open. Tato miniaturní vesnička leží na jiho-západě Rakouska u slovinsko-rakousko-italské hranice, uprostřed alpských Karavanek a její břehy omývá ledovcové jezero Faaker See. Akci doporučuji každému, kdo rád má rád horské túry, koupání a samozřejmě šachy😊.
Hrálo se klasickým tempem (90 min/partie, 30 sec/tah a po 40 tazích přiskočilo 30 min). Turnaj byl uspořádán v prostorách místního kulturního domu. Zejména při dvoukole zde ale bylo veliké horko a vydýchaný vzduch. Začátek kol byl trochu netradičně v 7 večer. Dokonce jsem 3 z 9 kol dohrávala jako poslední a partie se mi protahovaly až k půlnoci. Poprvé v životě jsem hrála jednu partii 2 dny😊, končila jsem v 0:30. Turnaj byl poměrně silný, účastnili se i dva velmistři.
Hned první kolo jsem byla nalosována se svojí sestrou a celý turnaj jsem se jen těsně míjela s mým tátou, který se také zúčastnil. Moji soupeři hráli různě silně, ale všimla jsem si, že oproti českým hráčům mají cizinci (turnaje se zúčastnili hráči ze 12 zemí) poměrně často podhodnocené Elo. I hráči s nízkým ratingem dokázali potrápit.
Vybrala jsem pro vás jeden moment z mé partie:
Zádrapová Amálie-Gilbert de la Chevallerie, (6.kolo, Faaker See Open) 1-0
V tuto chvíli už mám rozjetý útok a celá moje mysl byla nastavená na to, dát králi mat. A to byla chyba. V pozici je velmi dobré jedno nematové pokračování, které jsem, ale já zaslepena myšlenkou na mat neviděla: 16. Se4 Dxd2 (16…Jd7 17.e6 a bílý stojí velmi dobře) 17. Vxd2 Sxe5 (17…Jd7 18.Sc6) 18.Sxb6 Vxb6 19.Vd8 s vyšachováním figury. Já pokračovala složitou kombinací se špatnou obětí 16. Jd4 Sb7 17.Sxg6 Dc7 18.Jdxb5, a nakonec jsem dlouho do noci vyhrávala koncovku. Z této hry si tedy beru ponaučení, že se nesmím nechat vést jedinou utkvělou myšlenkou.
Do Rakouska jsem jela s cílem získat nové zkušenosti. To se mi rozhodně povedlo, ale přesto nejsem se svým výkonem spokojena. Získala jsem 4, 5 bodu z 9. Často jsem měla lepší nebo vyrovnanou pozici, ale poté jsem ji pokazila. Z turnaje si vezu spoustu ponaučení a motivoval mě v mém dalším šachovém snažení.
Závěrem bych chtěla poděkovat svému trenéru Radku Zádrapovi za šachové vedení a Šachovému svazu za finanční podporu.
Amálie Zádrapová
Daniel Juhaňák – IM Turnaj Olomouc
Ve dnech 11.8.-19.8. jsem se zúčastnil uzavřeného IM turnaje v hotelu Central Park Flora v Olomouci. Každý den se hrálo od 16:00, kromě dvojkola, kdy se hrálo dopoledne od 9 hodin. Při elovém průměru 2244 bylo potřeba na IM normu uhrát 7 bodů z 9 partií.
Jednalo se o můj úplně první uzavřený IM turnaj a můj cíl byl si zahrát kvalitní šachy a získat zkušenosti.
Turnaj jsem nezahájil úplně nejlépe, nedařilo se mi využít slibných pozic po zahájení a občas jsem z nervozity dělal zbytečné chyby. Začal jsem třemi prohrami a po první polovině turnaje jsem měl pouze půl bodu. Naštěstí jsem se poté uklidnil a hrál lépe než doposud.
Nakonec jsem po čtyřech remízách uhrál 2 body z 9 kol. Se svým výsledkem nejsem spokojený, protože jsem minimálně ve čtyřech partiích mohl uhrát alespoň o půl bodu více. Ale alespoň jsem připsal 22,4 elo bodů a dozvěděl se o slabinách, na kterých bude potřeba zapracovat.
Závěrem bych rád poděkoval svému trenérovi za přípravy a SŠČR za podporu, které si velmi vážím.
Anna Lhotská
Od 19. do 27. srpna jsem se zúčastnila turnaje ve Skalici. Na turnaji jsem už párkrát byla a vždycky se mi tam líbilo. Hrací prostory jsou menší, což představovalo příjemnou změnu třeba oproti Czech openu v Pardubicích. K pohodlí hráčů výrazně přispěla i klimatizace, díky které se dala přežít vedra, která panovala v podstatě po celou dobu pobytu. O velké síle turnaje svědčila trojice prvních nasazených; GM Korobov, GM Movsesian a GM Pecháč. Díky elovému průměru openu 2160 jsem byla nasazená až v druhé polovině. Kola začínala docela pozdě, od 15:30.
Ubytovaná jsem byla v Penzionu Club Skalica, který byl zhruba 15 minut chůze od hrací místnosti. Byla jsem příjemně překvapena, ubytování bylo opravdu krásné. O něco méně příjemné překvapení přišlo, když jsme se snažili najít restauraci, ve které by brali platební karty. Byl to docela oříšek.
Před turnajem jsem měla velké oči a chtěla jsem hrát ještě o něco lépe než na turnaji v Pardubicích. Už v prvním kole jsem ale cítila, že to tolik nejde. Doufala jsem, že můj výkon byl ovlivněn únavou z dlouhé cesty, ale ani v dalších kolech se ideální forma nedostavila. Během turnaje se dobré partie střídaly s méně vydařenými, každopádně z celkového výsledku jsem lehce zklamaná.
S trenérem jsem se připravovala online a chtěla bych mu poděkovat za jeho trpělivost a podporu.
Celkově jsem si turnaj užila a získané zkušenosti určitě využiji v dalších partiích.
Závěrem bych chtěla poděkovat šachovému svazu za turnajový grant.
Znojemská rotunda A očima Lucie Rybáčkové
Ve dnech 19. až 26. srpna 2023 jsem se zúčastnila turnaje Znojemská rotunda OPEN 2023. Tento turnaj byl letos po mnoha letech obnoven a organizátoři se velmi snažili, aby se zde hráčům líbilo. Vzhledem k jihomoravským vedrům, jež v tom týdnu ve Znojmě panovala, zvolili ideální hrací místo – klášter v Louce, kde byl pod barokními klenbami příjemný chládek. Díky menšímu počtu účastníků měl turnaj přátelskou atmosféru a mně umožnil zahrát si s doposud nejsilnějšími soupeři (GM, IM). Nasazená jsem byla 13. z 18 hráčů, získala jsem 4 body z 9 možných a posunula se na konečné 10. místo. Turnaj mohu pro příští ročníky určitě doporučit.
Průběh turnaje byl z mé strany následující:
1. kolo – Martin Húsek (FIDE ELO 2197) W
Zahájení jsem nerozehrála úplně nejlépe. Když jsem si myslela, že jsem se z nepříjemné pozice vymanila, tak mi černý zasadil ránu, protože dostal svého jezdce na výborné místo, kde mi velice vadil. A jelikož jsem nechtěla čekat na smrt na dámském křídle, začala jsem útočit na královském, ale v časovce jsem to zhoršila a převedla do téměř prohrané koncovky, kterou jsem nakonec po pěti hodinách prohrála.
2. kolo – Pavel Vejlupek (ELO N 1406) B
Hrála se zavřená sicilská, kde jsme oba hráli na dámském křídle. Po nepřesnostech na obou stranách se mi nakonec soupeře povedlo přetlačit.
3. kolo – Rostislav Vodák (FIDE ELO 1973) W
V partii jsem získala po zahájení malou výhodu, kterou se mi úplně nepovedlo zrealizovat. Pozici jsem špatně převedla do koncovky a bránila věžovku s pěšcem méně, což se mi naštěstí povedlo zremizovat.
4. kolo – Andrej Souček (FIDE ELO 1864) B
Tato partie se mi nejvíce povedla. Proto ji zde přikládám rozebranou.
5. kolo – Matěj Pavliš (FIDE ELO 1992) W
Tato partie se mi naopak nepovedla, neznala jsem teorii a přešla do docela nepříjemné koncovky. Hra nakonec skončila remízou.
6. kolo – IM Neklan Vyskočil (FIDE ELO 2307) B
V šestém kole mě soupeř ukázkově přehrál – nedostala jsem žádnou šanci a bílý zaslouženě zvítězil.
7. kolo – Pavel Keprt (FIDE ELO 1904) W
Svého soupeře jsem dokázala přetlačit, ale špatně jsem načasovala otevření pozice, čehož si černý naštěstí nevšiml. Získala jsem pěšce, a nakonec jsem partii vyhrála.
8. kolo – GM Azer Mirzoev (FIDE ELO 2417) B
V posledních dvou kolech jsem si zahrála s nejsilnějšími šachisty na turnaji. Cílem partie s takto silným soupeřem a budoucím vítězem turnaje bylo neprohrát v 15 tazích, což se mi nakonec povedlo. Partie skončila v koncovce, kde jsem sice stála dobře, ale zkušený soupeř využil mých nepřesností a přehrál mě.
9. kolo – IM Jaroslav Bureš (FIDE ELO 2424) B
Moje partie s mezinárodním mistrem se hrála nejdéle ze všech. Cíl byl stejný jako v předchozím kole. Soupeř mě přehrál, ale snažila jsem se mu to dělat co nejtěžší… Na konci střední hry jsem ztratila pěšce, kterého jsem sice v koncovce získala zpátky, ale opět rozhodovaly soupeřovy zkušenosti.
Závěrem bych chtěla poděkovat organizátorům turnaje za jejich snahu a odvedenou práci, Šachovému svazu ČR za poskytnutou podporu a svému trenérovi Davidu Brychtovi za přípravu, rozbory a dobré rady.
Sofiia Markina – CHESS SLOVAK OPEN
Od 18. do 27. srpna se na Slovensku ve Skalici konal již 5.ročník Skalického šachového festivalu. Hrála jsem Kvarteto Cup 2023 pro hráče max. ELO 1899. Bydleli jsme s kluky z Prahy v hotelu nedaleko od místa konaní turnaje. Každé ráno jsme měli přednášky od Sergeje Berezjuka, po oběde se připravovali na partie. Večer jsme chodili na procházky a hráli míčové hry. Čas ubíhal velmi rychle a zajímavě.
Líbilo se mi místo konání turnaje: útulný a krásný sál, osvětlení, klimatizace (v průběhu celého turnaje bylo hodné teplo). Velmi dobra byla organizace turnaje, vedlejší turnaje jako blitz, rapid, turnaj v ping-pongu a tenisu. Na konci turnaje dostali všichni účastníci bez ohledu na výsledek ceny. Můj výsledek na tomto turnaji byl 5 bodů z 9, vyhrála jsem 4 partie a 2 jsem remizovala. V budoucnu bych si ráda zahrála ve skupině A, ale musím ještě k tomu propracovat.
Toto je jedna z mých partií, kterou jsem vyhrála. Podle mého názoru tato hra nebyla špatná.
Chtěla bych poděkovat komise mládeži a celému šachovému svazu za podporu a možnost si zahrát tak silný a hezký turnaj.
Veronika Vančáková – Wroclaw 2023
Jmenuji se Veronika Vančáková, je mi 11 let a jsem členkou Beskydské Šachové Školy ve Frýdku-Místku.
Zúčastnila jsem se Mezinárodního šachového turnaje C v rámci festivalu Adolfa Anderssena – Wroclaw 2023, který se konal od pondělí 7.8. do pátku 11. 8. 2023. Do Wroclawi jsme vyjeli autobusem společně s dalšími 9 členy Beskydské Šachové Školy v neděli 6. 8. z autobusového nádraží v Ostravě. Garantem turnaje byl pan Lukáš Weissmann, trenér BŠŠ. Byl to můj první šachový turnaj v zahraničí a doprovázela mně máma, která se o mně vzorně starala.
Wroclaw open „C“ byl turnaj určený pro hráče do 1600 ELO FIDE. Hrál se na 9 kol švýcarským systémem a tempo bylo 60 min na partii + 30 s/tah. Turnaj byl náročný, hráli jsme 2 kola denně za sebou s krátkou přestávkou mezi koly. Ubytováni jsme byli na vysokoškolských kolejích (Studentské domy Politechniki Wroclawskiej). Zde se mně líbilo, ale cesta mezi kolejí a hracím sálem byla dlouhá a brala mně hodně času a sil. Hrací místnost byla klimatizovaná. Všechny partie byly přenášeny online na Lichess.
Na partie mně připravoval vedoucí výpravy CM Weissmann s humorem jemu vlastním. Na turnaji mně trochu pronásledovala smůla, v poslední partii velká. Po několika nepřesnostech jsem se dostala pod tlak, pak udělal soupeř chybu a já dostala šanci, ale partii jsem nakonec prohrála. Tím jsem ztratila naději na lepší umístění a skončila jsem na 17. místě se 6 body z 9 možných. Přikládám komentovanou osmou partii, která se mně nejvíce líbila.
Smůla nás nepřestala pronásledovat ani odpoledne při odjezdu. Autobus přijel s několikahodinovým zpožděním a během zpáteční cesty měl několik technických zastávek. Do Ostravy jsme nakonec přijeli až asi ve 2 hodiny ráno s pětihodinovým zpožděním.
Děkujeme ŠSČR za podporu a přejeme do konce roku mnoho úspěchů.