Mistrovství EU mládeže 2022 Pec pod Sněžkou – očima Nikolky Kůsové

Ke konci prázdnin jsem se vypravila na turnaj, který jsem dostala jako cenu za 3.místo na MČR. Celé léto jsem byla na turnajích – Klatovy, Pardubice, také na šachovém táboře v Jizbici a proto jsem se těšila i na poslední šachovou zastávku.

Pec byla správná volba. Moc se mi tam líbilo – ubytování bylo skvělé, jídlo mi chutnalo a užívala jsem si i dopolední tréninky s FM Pavlem Němcem, který mi byl přidělen jako trenér na tento turnaj. Pavel s námi probíral nejen partie, ale i šachovou historii – mistry světa, co šachu dali atd.

Po obědě jsem se vždycky šla proběhnout na nedaleké hřiště, kde jsem si hrála s mojí kamarádkou Zuzkou Starou. Každý den v 15:00 začínala partie. Uhrála jsem 4,5 bodu. Chtěla jsem víc, ale ke konci jsem chytla o dost silnější soupeře a i přes to, že jsem s nimi držela krok, jsem vždy neudržela koncentraci a udělala hloupou chybu, která mě stála cenné vítězství. Chyby si pamatuji a věřím, že už je neudělám. Ve své kategorii D10 jsem zvítězila a mám z toho velkou radost.

Mé poděkování patří ŠSČR za podporu na tomto turnaji, FM Pavlu Němcovi na dopolední tréninky a rozbory partií a také mému trenérovi, Pavlu Šimáčkovi, který mě pomáhal s přípravami.