Skončilo MS juniorů

V sobotu 22.10. skončilo mistrovství světa juniorů. V obou dvou kategoriích zvítězili reprezentanti Azerbajdžánu – kategorii dívek vyhrála Beydullayeva Govhar s 8,5 body z 11 partií a kategorii open vyhrál Gadimbayli Abdulla s 8 body.

Já jsem získala 6 bodů, poslední dvě partie dlouhého a náročného turnaje se mi nepovedly podle mých představ a tak jsem se umístila ,,jen’’ na 23. místě, tedy o tři příčky lépe, než jsem byla nasazena. Ze svého výkonu jsem trochu zklamaná, myslela jsem, že mám navíc, bohužel moje aktuální šachová forma není optimální.

Richard Mládek hodnotí svůj výkon takto: ,,5,5 bodu z 11 mi stačilo přesně na obhájení mého nasazení. Na mezinárodní akci jako MS to beru jako mírný úspěch, protože ratingy soupeřů často neodpovídají jejich výkonnosti. Výhra v 10. kole by mi stačila na IM normu, nicméně jsem v partii přehlédl jednoduchou taktiku a prohrál. S předvedenou hrou jsem spokojený, ke konci turnaje jsem bohužel měl větší a větší problémy s koncentrací, což poškodilo i finální výsledek. Myslím, že jsem dokázal, že dokážu hrát na stejné úrovni jako hráči 2500+, ale potřebuji zapracovat na koncentraci a nezahazovat partie.’’

Richard si pro nás připravil také okomentovanou ukázku, tak pojďme na ni:

..

..

Poslední kola už byla organizátory zvládnuta lépe. Především konečně vyjasnili situaci ohledně dress codu názornou grafikou.

Na poslední dva dny přijel turnaj navštívit prezident FIDE Dvorkovich a zlepšila se i úroveň kuchyně. Poslední den nás dokonce místní mistři cukráři překvapili šachovým dortem.

Sardinské dezerty byly jednou z nejlepších částí pobytu.

Celkově bych ohodnotila pořadatele známkou ,,dobrý’’, byla zde spousta prostoru pro zlepšení, jak jsme se již zmínili v předchozích článcích. Nicméně turnaj proběhl a spousta věcí byla zvládnuta dobře (ubytování, doprava, online přenosy).

Pobyt na Sardinii jsme si užili, okolí městečka Cala Gonone bylo malebné. Myslím, že si z turnaje oba odnášíme cenné zkušenosti, které zhodnotíme v dalších reprezentačních akcích.

Odkazy na předešlé články, kde naleznete také odkazy na online přenos, výsledky aj.: