V Pelhřimově se opět bojovalo o pěšce

Akce podpořená v grantu na popularizaci šachu 2024

—————–

Šachový turnaj „O Pelhřimovského pěšce“ přilákal do Pelhřimova v sobotu dne 18. 5. 2024 hráče nejenom z kraje Vysočina. Celkem se osmého ročníku šachového turnaje zúčastnilo 116 hráčů. Zahrát si mohli hráči všech věkových kategorií. Hrál se jeden společný turnaj na 8 kol tempem 2x 13 min + 2s/tah. Místem konání byly tradičně prostory VOŠ a Střední školy hotelové Pelhřimov, kde bylo zajištěné stravování.

Ve vestibulu budovy měla Všeobecná zdravotní pojišťovna svůj stánek, kde poskytovala klientský servis, prováděla zdravotní monitoring a hlavně pro mladší hráče, kteří odehráli partii, zajišťovala dětský koutek.

Po bezproblémovém průběhu turnaje začalo vyhlašování výsledků. Nejprve byl vyhlášen nejstarší účastník spolu s nejmladšími účastníky.

Poté byli vyhlášeni první tři nejlepší hráči, kteří obdrželi poháry. Plakety získali první tři nejlepší hráči z pořadatelského oddílu, následovalo vyhlášení dle kategorií a celkových výsledků.

Vítězem turnaje se stal Šimon Lang ze ŠK Světlá nad Sázavou, který nedal soupeřům šanci a všechny partie vyhrál se ziskem 8 bodů. Umístění na druhém a třetím místě bylo velice těsné, hráči vybojovali shodně 7 bodů a rozhodlo až páté pomocné hodnocení. Druhé místo získal Martin Policar z Gordicu Jihlava a třetí místo Ladislav Vojtěch z TJ Spartak Velká Bíteš.

Nejlepší hráči z pořadatelského oddílu TJ Spartak Pelhřimov, z.s. obdrželi plaketu. Zlatou plaketu získal Lukáš Kaňka se ziskem 5,5 bodu a obsadil 14. místo celkového pořadí. Stříbrnou plaketu vybojoval Jakub Matejka s 5 bodovým ziskem a s umístěním na 32. místě a bronzovou plaketu obdržel Pavel Slavík se ziskem 4,5 bodu s umístěním na celkovém 38. místě.

Každý účastník obdržel účastnickou medaili, pěšce z lineckého těsta, věcnou cenu a balíček sušených plodů z obřího pěšce.

Vítězové dle jednotlivých kategorii:

Kategorie hráči nar. do 2007 s ELO nad 1500 –  Lang Šimon, ŠK Světlá nad Sázavou, 8 bodů
Kategorie hráči nar. do 2007 s ELO do 1500 – Kocmánek Lukáš, TJ Slovan Jindřichův Hradec, 5,5 bodu