Závěr 1. ligy mládeže skupiny B

Plzeňský Parkhotel se stává Mekkou šachistů. Finále 1.ligy mládeže, skupiny B, které se zde hrálo minulý víkend, bylo za posledních osm měsíců po 21. ročníku tradičního plzeňského festivalu loni v srpnu, turnaji Czech Tour začátkem března a finále Extraligy družstev na konci března již čtvrtou velkou šachovou akcí.

Pozici průběžně vedoucího týmu 1. ligy mládeže B hájilo po sedmi odehraných kolech družstvo ŠK 64 Plzeň A jen o tři body před Bohemians Praha. A právě ke vzájemnému souboji obou těchto týmů došlo v 9. kole, a to pod dohledem vzácné návštěvy – předsedy Šachového svazu ČR pana Martina Petra. Po velmi dramatickém průběhu hráči ŠK 64 Plzeň uhájili remízu 3:3 a tím si udrželi v čele tříbodový náskok. A protože v posledních dvou kolech obě vedoucí družstva své zápasy vyhrála, vítězství a postup do Extraligy mládeže 2023/2024 tak slaví s 18 body hráči ŠK 64 Plzeň A v sestavě Artem Mametev, Hynek Bludský, Dominik Veličkov, Vít Bludský, Alexandr Bílek a Vojtěch Jančík. Druhá Bohemka vybojovala 15 bodů, na třetím místo skončilo se 14 body družstvo ŠK Líně. Na sestupových příčkách (9. – 12. místě) skončila družstva Sokol Domažlice, SK PROMAT OAZA Praha, ŠA VŠTE A a ŠA VŠTE B.